Druk metodą hot stamping letterpress ekskluzywna poligrafia

Hot stamping, czyli złocenie lub srebrzenie wydruków

Hot stamping

Uszlachetnienie hot stamping występuje również pod nazwą hot-print oraz termodruk. W tej formie zdobienia wykorzystywane są specjalne folie, występujące w bardzo dużym wyborze kolorów i faktur. Najpopularniejsze z nich to folie metalizowane, w kolorze złotym, srebrnym lub białym. Do wykonania znakowania hot-stamping niezbędne są matryce, oddające kształt wzoru do nadrukowania. Folie posiadają cienką warstwę kleju, który jest aktywizowany pod wpływem temperatury. Trwałe połączenie folii z podłożem (kartonem, skórą naturalną lub ekologiczną, tworzywem sztucznym), następuje poprzez jej wtłoczenie – matryca dociska ją pod odpowiednim naciskiem.

Hot stamping na wydrukach

Produkty jakie wykonujemy

Nieustannie rozszerzamy ofertę druku o nowe techniki. Aby uczynić Państwa wydruki jeszcze ciekawszymi i bardziej eleganckimi, oferujemy możliwość znakowania metodą hot stamping, nazywaną również termodrukiem lub hot printem. Hot stamping wykorzystuje specjalistyczne folie drukarskie, dostępne w dużej liczbie kolorów, również metalizowanych oraz folie holograficzne, np. do zabezpieczania wydruków. Druk odbywa się poprzez dociśnięcie folii rozgrzaną matrycą do papieru i jej wprasowaniu. Stalowa matryca odwzorowuje kształt z projektu, zapewniając bardzo dużą dokładność znakowania na każdym rodzaju papieru. Hot stamping może być stosowany jako niezależna metoda drukarska, jak również pełni rolę uszlachetniająca wydruki. Najczęściej stosowana w drukach ozdobnych i reprezentacyjnych, takich jak dyplomy, wizytówki, zawieszki, kartki i zaproszenia, ale również okładki kart menu itp. Termodruk może być przez nas wykonany nawet w minimalnych nakładach, pozwalając spersonalizować każdy prezent lub wydawnictwa okolicznościowe – tomiki poezji, foldery, albumy rodzinne, katalogi itp.

Chcą Państwo zamówić indywidualne zaproszenia ślubne lub zaproszenia firmowe z logo? Jeśli tak, polecamy wykorzystać hot-print jako jedną z technik uszlachetniania druku. Ozdobny napis „zaproszenie”, treść lub logo mogą być wykonane w jednym z wielu kolorów folii do termodruku. Duża dokładność w odwzorowaniu detali, umożliwia wykonanie nawet bardzo skomplikowanych projektów, zawierających złożone logotypy. Hot-print jest trwale wtłoczony w papier, tworząc miłą w dotyku powierzchnię – matową lub błyszczącą.

Hot-stamping na wizytówkach dodaje im szyku i elegancji. Sprawia że projekt jest znacznie ciekawszy, a sama wizytówka otrzymuje luksusowy wygląd. Logo firmy w kolorze złotym lub srebrnym matowym albo błyszczącym, kojarzone będzie ze stabilnością i poczuciem bezpieczeństwa. Hot print znakomicie sprawdza się przy wizytówkach jednostronnych i dwustronnych, a szczególnie tych wykonanych na ozdobnym papierze, podkreślając unikalność całego projektu i jego dopracowanie w najdrobniejszych szczegółach.

Metki i zawieszki sklepowe zyskają jeszcze więcej elegancji, jeśli uszlachetnimy druk metodą hot print. Marki dbające o swój wizerunek i dobrą jakość produktów, wybierają termodruk, aby podkreślić najwyższy standard wykonania produktu. Hot stamping można zastosować do wykonania logotypu, nazwy produkty czy danych adresowych na metce. Folie do termodruku występują nie tylko w kolorze złotym lub srebrnym, ale znacznie większej palecie kolorów metalizowanych lub matowych. Daje to realną możliwość wykonania zdobienia, zgodnego z identyfikacją wizualną Państwa firmy.

Wszędzie tam, gdzie ważne jest uzyskanie atrakcyjnego projektu, warto rozważyć zastosowanie znakowania hot stamping. Wtłaczane na gorąco folie ozdobne, stanowią bardzo trwałą formę zdobienia. Certyfikaty oraz dyplomy w połączeniu z termodrukiem, mogą stanowić bardzo ciekawą pamiątkę dla uczestników szkoleń, kursów lub konferencji. Hot-print może służyć do wykonania ozdobnych napisów, logotypów oraz innych powtarzających się elementów. Termodruk może być bezpiecznie zastosowany do wydruków na papierach klasycznych, jak również ozdobnych, z fakturą.

Hot print i karty menu od zawsze idą w parze. Wyróżniająca się nazwa restauracji i jej logo na okładce, pozwala klientowi na dłużej zapamiętać miejsce, w którym się znajduje. Hot stamping może być wykonywany zarówno na okładkach kart menu, jak również na jej kartkach, niezależnie od użytego materiału. Dowolna wielkość znakowania i bardzo duża trwałość, sprawiają że karty menu mogą służyć przez bardzo długi czas, nie nosząc żadnych widocznych śladów zużycia. Termodruk jest odporny na ścieranie, jak również działanie wilgoci oraz niskich i wysokich temperatur.

Stworzenie unikalnego i ciekawego projektu jest łatwiejsze, jeśli zastosujemy hot-print. Bardzo duży wybór jednokolorowych folii ozdobnych – matowych, błyszczących lub holograficznych, stanowi bardzo dobrą opcję do wykorzystania na voucherach, bonach podarunkowych i kartach rabatowych. Metoda hot-print jest odporna na ścieranie, dzięki czemu nadruk zachowuje trwałość nawet przy intensywnym użytkowaniu kart, często wyjmowanych i wkładanych do portfela lub kieszeni. Termodruk może mieć indywidualny kształt i zajmować dowolną powierzchnię karty bądź bonu.

Okolicznościowe karty świąteczne bardzo często wykorzystują metodę hot-print. Przy jej użyciu mogą zostać wydrukowane życzenia, logo lub pozostałe elementy projektu graficznego. Możliwość użycia kilku kolorów folii – metalizowanych, matowych i błyszczących, pozwala stworzyć bardzo elegancki, a przy tym oryginalny projekt kart świątecznych – na Boże Narodzenie, Wielkanoc lub jubileuszowych. Termodruk może być zastosowany do klasycznych kart jednostronnych, jak również składanych, w dowolnym formacie.

Koperty są nieodłączną częścią prowadzenia firmy. Wysyłanie korespondencji do klientów i kontrahentów, można wykorzystać również jako sposób budowania marki i zaufania. Hot print daje realną możliwość taniego i trwałego uszlachetniania kopert, przy pomocy wtłaczanych na ciepło folii. Trwale są one wiązane z podłożem, efektem czego jest znak graficzny, zachowujący dużą wytrzymałość na ścieranie, wilgoć lub inne uszkodzenia mechaniczne. Hot stamping może być zastosowany do klasycznych kopert biurowych, jak również do kopert wykonanych z grubszego papieru ozdobnego, w tym kolorowego.

W ofercie mamy również druk typograficzny latterpress

LETTERPRESS

Letterpress, nazywany również drukiem typograficznym, jest jedną z najstarszych technik drukarskich. Korzenie tej metody druku wypukłego sięgają czasów Johannes Gutenberg XV wieku. Obecnie przeżywa swoją drugą młodość z uwagi na wiele nowych papierów, jakie stały się dostępne oraz wyróżnieniem się nie standardowym produktem stylu „vintage”. Najciekawszym z materiałów na którym jest wykonywany druk letterpress jest ekologiczny papier bawełniany, który jest bardzo delikatny w dotyku i jest na tyle „pulchny”, że z łatwością można wykonać tłoczenie różnych wzorów.
 

Druk offsetowy i cyfrowy

GrafCraft to profesjonalna drukarnia oraz zaangażowane studio graficzne. W naszej ofercie również jest druk cyfrowy oraz offsetowy, dając naszym klientom najwyższej jakości produkty poligraficzne. Naszym celem jest udostępnienie konkurencyjnych cenowo i atrakcyjnych wydruków i projektów graficznych. Wszystkim czego potrzebujecie jest właśnie nasza drukarnia.

Kontakt

Wycena zlecenia – Klient przesyła zapytanie o wycenę konkretnej pracy na e-mail.
Również można  zamówić telefonicznie lub osobiście.
Drukarnia GrafCraft przesyła ofertę klientowi.

Zamówienie – W oparciu o wycenę Klient wysyła zamówienie do Drukarni.
Przesłanie projektu – Równocześnie z wysłaniem zamówienia należy przesłać projekt graficzny do Drukarni na adres  info@grafcraft.pl. Na tym etapie możliwe jest wstępne szacowanie terminu realizacji.

W przypadku realizacji zamówień od nowych klientów  potrzebne bedą dane do faktury które można wysłać na adres e-mail.
Drukarnia na podstawie przesłanych danych wystawia fakturę proforma na zaliczkę określoną w ofercie i wysyła klientowi e-mail. Klient wpłaca określoną zaliczkę na konto Drukarni i wysyła potwierdzenie wpłaty e-mailem.

WeTransfer
PLIKI PROSIMY NAZYWAĆ „ImięNazwisko nr zamówienia” i wraz z opisem zamówienia przesyłać przez stronę www.wetransfer.com
wpisując e-mail odbiorcy (friend’s mail): graf-craft@wp.pl

Zamów w naszej drukarni w warszawie

Możesz drukować wygodnie i tanio nie wychodząc z domu lub biura. U nas zamówisz przez Internet lub telefonicznie dowolny produkt, a kurier dostarczy do Ciebie zamówioną pracę.

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko*

  Miejscowość dostawy*

  Adres email*

  Nazwa produktu

  Treść wiadomości*

  Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Availability
  • Add to cart
  • Description
  • Content
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  Click outside to hide the comparison bar
  Compare